ÇALIŞMA İZNİ NASIL ALINIR?

Çalışma İzni Rehberi...

0212 243 44 70

ANKA PATENT DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.
Anasayfa › Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Çalışma İzni Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Yabancılara Çalışma İzni Nasıl Alınır? bunun için iki farklı BAŞVURU YÖNETİMİ vardır. Birincisi; Türkiye’den yani Yurtiçi başvurunun yapılması, İkincisi ise; başvurunun Yurtdışından yapılmasıdır.

1) Yurtiçi Başvurularında öncelikle "ikamet tezkeresi" yani "oturma izni" alınması zorunludur.

2) Yurtdışı Başvurularında "ikamet tezkeresi" şartı aranmamaktadır.

Ancak ikinci yöntemde Yabancı Personel kendi ülkesindeki Türk Konsolosluğu aracılığı ile "Çalışma İzni" başvurusunu başlatması ve Türkiye'deki İşvereni de gerekli belgeleri hazırlamış olarak Çalışma Bakanlığı Başvurularını gerçekleştirmesi gerekmektedir. Türkiye'nin Konsolosluklarının Tam Listesine ve İletişim Bilgilerine Ulaşmak İçin bu LİNKİ kullanabilirsiniz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı nezdinde yapılacak başvurularda "Profesyonel Personel" diye tabir edilen "Şirketlerde Çalışacak Yabancı Personelin Çalışma İzinleri" ile "Ev Hizmetlisi Çalışma İzni" süreçleri ve istenilen belgeler birbirinden farklıdır.

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki Linklere tıklayabilir veya bizleri (212) 243 44 70 / 71 arayabilirsiniz.

Ev Hizmetlileri - Çalışma İzni

Ev Hizmetlileri  -  Çalışma İzni

Şirket Personeli - Çalışma İzni

Şirket Personeli  -  Çalışma İzni

Çalışma İzin Çeşitleri

4817 sayılı "Yabancıların Çalışma İzinleri Hakkında Kanun"a göre; Yabancılara 4 farklı türde çalışma izni verilebilmektedir. Bunlar; 1. Süreli çalışma izni, 2. Süresiz çalışma izni, 3. Bağımsız çalışma izni, 4. İstisnai Çalışma İzni, ...devamı »

Bakanlık İzni

Bakanlık İzni Nedir Çalışma İzni tanımı

“Yabancı Personel Çalışma İzni” için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na başvuruda bulunulması; İkamet tezkeresinin "Oturma İzninin" alınmasından itibaren on (10) gün içerisinde Çalışma Bakanlığına "Yabancı Ça ...devamı »

Ev Hizmetlileri

Ev Hizmetlileri  Nedir Çalışma İzni tanımı

Yabancı Hizmetli, Yabancı Bakıcı, Yabancı Uyruklu Dadı, Yabancı Hastabakıcı, Yabancı Ev Hizmetlisi Çalıştırma için "Çalışma İzni Nasıl Alınır"? Ülkemizde sayıları her geçen gün artan evde istihdam edilen yabancı ev hizmetlileri (yabancı bakıcılar) için “Çalışma İzinleri”nin alınması kanuni bir zorunluluktur. ...devamı »

Yabancı Personelin Sigorta İşlemleri

Yabancı Personelin Sigorta İşlemleri Nedir Çalışma İzni tanımı

Yabancı Personelin Sigorta İşlemlerinin yapılması: Danışmanlık firmamız tarafından takip edilecek "Çalışma İzni"nin alınmasının ardından hem şirketlerde çalışacak yabancı personelin hem de evde istihdam edilecek yabancı personelin (bakıcı, dadı, hizmetlilerin) Sosyal Güvenlik Kurumu ...devamı »

Çalışma İzni Süresini Uzatmak

Çalışma İzni Süresini Uzatmak Nedir Çalışma İzni tanımı

Çalışma İzni Süresini Uzatmak veya Çalışma İzni Süresi Nasıl Uzatılır? Çalışma İzni Süresini Uzatmak için Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Sitemizin bu bölümünde siz değerli ziyaretçilerimize; daha önceden çalışma izni alınmış yabancı personel için çalışma izinlerinin uzatımı hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle belirtmek isteriz ki ...devamı »

Kaçak Çalışan İşçiler

Kaçak Çalışan İşçiler Nedir Çalışma İzni tanımı

Türkiyede vize süresi dolmuş yani kaçak durumda olan yabancıların Türkiye içinden çalışma izni almaları veya ikamet tezkeresi (oturma izni) almaları mümküm değildir. Bu kimseler yakalandıkları an DEPORT edilmekte ve Türkiye'ye giriş yasağı konmaktadır. Kaçak durumdaki yabancıları çalıştıranlara ...devamı »

Yabancılara Yasak Olan Meslekler

Yabancılara Yasak Olan Meslekler Nedir Çalışma İzni tanımı

Özel Kanunlar ile sadece Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının İcra Edebileceği, Yabancılara Yasak Olan Meslekler 1) Dişçilik, 2) Ebelik, Hastabakıcılık 3) Eczacılık 4) Veterinerlik 5) Özel hastanelerde "Sorumlu Mü ...devamı »

Çalışma İzin Başvurusunun Reddi

Çalışma İzin Başvurusunun Reddi Nedir Çalışma İzni tanımı

Çalışma İzni için başvuruda bulunan ve fakat başvurusu reddedilen yabancıların İtiraz hakları bulunmaktadır. Yabancının çalışma izni ya da uzatma talebinin Çalışma Bakanlığı tarafından reddedilmesi halinde; 1) öncelikle bu kararın tarafa tebliğ tarihinden itibaren 30 (otuz) gün içinde Çalışma Bakanlığına İTİRAZda bulun ...devamı »

Evlilik ve Çalışma İzni

Evlilik ve Çalışma İzni Nedir Çalışma İzni tanımı

Yabancının Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı ile evlenmesi halinde ikamet tezkeresi verileceğini ve bu işlemle ilgili gerekli belgelerin neler olduğunu "Evlilik ve İkamet Tezkeresi" başlıklı yazımızda bahsetmiştik. Yabancının T.C vatandaşı ile yaptığı evlilik sebebiyle "Çalışma İzni" almaya da hak kazanmaktadır. Bu durumda kanunlarımız evl ...devamı »

Uyarı ve Hatırlatmalar

Uyarı ve Hatırlatmalar Nedir Çalışma İzni tanımı

1) Başvuru Evraklarının Eksiksiz Doldurulması: Gerek İl Emniyet Müdürlüğü gerekse de Çalışma Bakanlığına arz edeceğiniz belgelerin eksiksiz doldurulması oldukça önemlidir. Eksik veya yanlış doldurulan evraklar nedeniyle başvuru süreciniz uzayabilir veya red cevabı almanıza neden olabilir. 2) Yasal Süreleri ...devamı »

Sonraki Sayfa →

Çalışma İzni

Oturma İzni

Haberler * Medya

Web Sitemizi Değerlendirin

ANKA PATENT DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.

Okçumusa Caddesi Midilli Sokak Göldağ İş Merkezi No:2 Kat:2, Bankalar Caddesi Karaköy İSTANBUL

www.calismaiznirehberi.com | ANKA PATENT