YABANCI ÖĞRENCİLER İÇİN ÇALIŞMA İZNİ

Çalışma İzni Rehberi...

0212 243 44 70

ANKA PATENT DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.
AnasayfaYabancı Çalıştırma › Yabancı Öğrenciler için Çalışma İzni

Yabancı Öğrenciler için Çalışma İzni

Yabancı Uyruklu Çalıştırma Yabancı Öğrenciler için Çalışma İzni

Yabancı Uyruklu Öğrenciler İçin Çalışma İzni, Yabancı Öğrenci Çalıştırma Şartları, Yabancı Öğrencilerin Çalışma İzinleri Nasıl Alınır? Gerekli olan Belgeler Nelerdir?

4 Nisan 2013 tarihinde TBMM tarafından kabul edilen "Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu"ndan önce yabancı öğrencilerin çalışma izni verilmemekteydi. Yeni kanunun 41. maddesi uyarınca "Türkiye’de öğrenim gören ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri, çalışma izni almak kaydıyla çalışabilirler. Ancak, ön lisans ve lisans öğrencileri için çalışma hakkı, ilk yıldan sonra başlar ve haftada yirmi dört saatten fazla olamaz. Ön lisans ve lisans öğrencilerinin çalışma hakkına ilişkin usul ve esaslar, Göç Politikaları Kurulunca belirlenecek esaslar çerçevesinde Bakanlık ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından müştereken düzenlenir." hükmü getirilmiş ve böylece yabancı öğrencilerin Türkiye'de çalışma izni alma hakkı tanınmıştır. Ancak bu hakkın kullanılması için Kanunun yürürlüğe girmesi gerekmektedir. Kanun 11 Nisan 2014 tarihinde yürürlüğe girecektir.

Ülkemizde bulunan yabancı uyruklu öğrencilerin 6 ay ve daha kısa süreli STAJ için zaten çalışma izni almalarına gerek yoktur. Staj dışında ve 6 aydan uzun sürecek olan çalışmalarda muhakkak çalışma izni alınmalı ve sigorta girişi yarım gün üzerinden yapılmalıdır. Aksi halde hem işveren kuruma hemde yabancının kendisine İdari Para Cezası kesilmektedir.

Detaylı bilgi için (212) 243 44 70 / 71 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

← Önceki Sayfa Sonraki Sayfa →

Yabancı Uyruklu Çalıştırma

Çalışma İzni

Oturma İzni

Haberler * Medya

Web Sitemizi Değerlendirin

ANKA PATENT DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.

Okçumusa Caddesi Midilli Sokak Göldağ İş Merkezi No:2 Kat:2, Bankalar Caddesi Karaköy İSTANBUL

www.calismaiznirehberi.com | ANKA PATENT